مرکز خدمات زیبایی لوتوس

ساعات کار : شنبه تا چهارشنبه: ۱۱ صبح الی ۸ شب

پنجشنبه: ۱۱ صبح الی ۳ بعد از ظهر

تلفن تماس : ۸۸۸۵۶۳۷۵

خانه / اگزیمیا Eximia

اگزیمیا Eximia

اگزیمیا Eximia

 معرفی ضایعه

تجمع بافت چربی در ناحیه‌ای از بدن را چاقی موضعی یا به عبارت دیگر سلولیت می‌نامند. سلولیت اصطلاحی است که برای مشخص کردن توده‌هایی از چربی که معمولاً در باسن، ران و قسمت تحتانی بدن زنان می‌باشد، به کار برده می‌شود. چربیسلولیتاز نظر فیزیولوژیک مشابه چربی طبیعی بدن است. این تجمع چربی معمولاً به صورت فرورفتگی‌هایی روی پوست نواحی خاصی از بدن مانند بین زانو و استخوان مفصل ران و بین ران و کفل ظاهر می‌شود.

 نام ضایعه : سلولیت

  علت شایع :

سلولیت به علت اتصال وترهای ریشه‌ای به پوست که به هم متصل هستند و پوست را به لایه ماهیچه‌ای زیرش متصل می‌کند، ایجاد می‌شود. وتر، پوست را به بافت‌های عمیق‌تر متصل می‌کند (به همراه لایه‌هایی از چربی که در بین شان است). هنگامی که سلول‌های چربی تجمع پیدا می‌کنند در جهت خلاف پوست کشیده می‌شوند در حالی که وترهای بلند و محکم به جلو هل داده می‌شوند و این باعث ایجاد خلل و فرج می‌شود.

 معرفی روش درمان دستگاه اگزیمیا

یکی از جدیدترین تکنیک های موجود جهت درمان سلولیت محسوب می شود . اگزیمیا با امواج اولتراسوند کار می کند.این سیستم با افزایش جریان خون زیر پوستی ، افزایش تخلیه لنفاوی ، انفجار سلول های چربی و حرکت دادن چربی ها زیر پوست باعث سیال شدن چربی ها شده و سوخت و ساز را در موضع افزایش می دهد.

 نام درمان : امواج اولترا سوند ، الکترو پوریشن

  توضیح مکانیزم اثر :

دراثر ضربه امواج اولتراسوند با فرکانس زیاد با مولکول های آب میان بافتی حباب های کوچکی درحاشیه سلول های چربی ایجاد می کنند. این حباب ها به شدت تحت تاثیر امواج اولتراسوند بوده و دراثر ضربه این حباب ها با دیواره های سلول های چربی و شکستن آن ها سبب پارگی دیواره ی سلول های چربی و بیرون ریختن تری گلیسیریدو خروج آب درون سلولی می گردد به این ترتیب سلولیت های مقاوم نیز درمان میشوند.

در حقیقت اگزیمیا با شکستن سلول چربی و انحلال چربی های به دام افتاده باعث ازبین رفتن این سلول ها می شود.آب درون سلولی بوسیله سیستم لنفاوی تخلیه و بوسیله کلیه ها به شکل ادرار دفع می شود.تقریبا یکی دو روز بعد از انجام اگزیمیا دفعات ادرار افزایش می یابد.نوشیدن آب کافی در همان جلسه و روز بعد از جلسه توصیه می گردد.

 معرفی مشخصات درمان

 تعداد جلسات لازم برای یک دوره درمانی :

جلسات تعریف شده بر حسب میزان چربی ، فعالیت و کالری دریافتی روزانه فرد بصورت پکیج های ۶ جلسه ای تعریف میشود که در ویزیت حضوری پزشک با دریافت شرح حال و معاینه بالینی حدود آن را مشخص می نماید.

Down time: ندارد

هزینه های مالی :

از آنجایی که برای درمان سلولیت عمل های جراحی جوابدهی نخواهند داشت و این کار بدون ریسک و عوارض جراحی و جوابدهی بالا نسبت به روش های غیر تهاجمی دیگر می باشد هزینه ی انجام اینکار بسیار مقرون به صرفه می باشد.

مراقبتهای بعداز عمل

پس از انجام جلسات اگزیمیا می بایست از کالری دریافتی منظم ، تحرک مناسب و نوشیدن مقادیر آب کافی که توسط پزشک تعیین می شود در طول روز داشته باشید.

 عوارض بعد از عمل

به دلیل غیر تهاجمی بودن مکانیزم عمل اگزیمیا که بر پایه ی امواج اولتراسوند و تکنولوژی الکتروپوریشن که دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکاست کاملا بدون عارضه می باشد.

 ریسک های عمل

ندارد

برای چه کسانی انجام شود

همه به غیر از کسانی که

  • در زمان بارداری یا زمانی که تحت درمان داروی های ناباروری هستند

  • در صورتی که در داخل  بدناتن فلزی مانند ایپملنت یا پروتزهای فلزیباشد.

  • دچار بیماری صرع می باشند.

  • دچار سردردهای میگرنی شدید هستند.

  • مبتلایان به سطح کلسترول بالاتر از۳۰۰،تری گلیسیرید بالا یا فشار خون زیاد

 میزان اثر بخشی

میزان اثر بخشی درمان سلولیت با دستگاه اگزیمیا با میزان بالایی از رضایت در میان بیمارانی که تجربه ی استفاده از این تکنولوژی را داشته اند همراه بوده است. این تکنولوژی به دلیل برنامه ی بسیار دقیق و عمق نفود بالا در بافت های چربی و توانایی لیز و تحریک بالای آن و به ویژه عدم ایجاد افتادگی و توانایی لیفت همزمان بسیار پر طرفدار است.

 میزان ماندگاری (میزان عود کردن عارضه) (Recurrence rate)

ماندکاری این درمان به طور معمول حدود دو سال می باشد و چنانچه پس درمان فرد تحرک کافی و برنامه غذایی مناسب داشته باشد می تواند درمانی ماندگار باشد.

 راحتی و بی درد بودن درمان

این درمان کاملا بدون درد می باشد.

طی چه مدتی بعد از درمان ، اثر درمان کامل میشود

درمان سلولیت حدودا پس از جلسه دوم یا سوم با کمرنگ شدن ناهمواریهای سطح پوست خود را نشان میدهد و با تکمیل شدن جلسات تعیین شدن توسط پزشک اثر آن مشهود و تکمیل می گردد.

تهاجمی بودن یا غیر تهاجمی بودن روش درمانی

این درمان غیر تهاجمی ست و بدون هیچگونه آسیب یا تخریبی روی سطح پوست انجام می شود.

 زمان لازم برای انجام درمان و آمادگی برای درمان

این درمان طی جلساتی منظم ، دو بار در هفته انجام می شود و نیاز به آمادگی خاصی ندارد.

مشخصات وسیله ی مورد استفاده (اگزیمیا)

  کاربرد ها

استفاده از تکنولوژی اولتراسوند برای از بین بردن چربی‌ها و سلولیت

رفع چربی های موضعی بازوها، شکم، کمر، بالای ران، داخل ران ها، پشت  زانو

رفع ناهمواری های ناشی از لیپوماتیک و لیپولیز

رفع افتادگی و شلی پوست

درمان ترک های ناشی از بارداری یا کاهش وزن

رفع افتادگی باسن

رفع افتادگی بازو

لاغری

رفع افتادگی سینه

لاغری موضعی

  مشخصات فنی

دارای امواج اولتراسوند

تکنولوژی الکتروپوریشن

بهره گیری از گزینه های پالس مکانیزه برای راحتی درمان

نمونه های موارد بالا

مقایسه درمانها

افتادگی و شلی پوست,اگزیمیا,طب سنتی,چربی,ساکشن

طب سوزنی,لاغری موضعی,چربی

در مقایسه با روش های تهاجمی درمان سلولیت با دستگاه اگزیمیا

بدون نیاز به بیهوشی و غیرتهاجمی

آسان وراحت بدون درد بدون ایجاد اسکار

اثربخشی درعین امنیت و عدم ریسک می باشد.

در قیاس با درمان های غیر جراحی مثل استفاده از امواج آر اف که روشی قدیمی است تکنولوژی اگزیمیا از ترکیب همزمان امواج اولتراسوند و الکتروپورشن و درناژ لنفاتیک است ، عدم ایجاد افتادگی و شلی بافت ها،زمان درمان کوتاه و نیز زمان بقا اثردرمانی بالا ست .

بازدید: 5284