مرکز خدمات زیبایی لوتوس

ساعات کار : شنبه تا چهارشنبه: ۱۱ صبح الی ۸ شب

پنجشنبه: ۱۱ صبح الی ۳ بعد از ظهر

تلفن تماس : ۸۸۸۵۶۳۷۵

خانه / / پلکسر | Plexer

پلکسر | Plexer

پلکسر Plexer

پلکسر (Plexer) چیست؟


پلکسر اولین ژنراتور میکرو پلاسما با توان تصعید پوست که به عنوان “لیفت آذرخشی” شناخته شده است. پلکسر گازهای موجود در هوا را یونیزه و پلاسما ایجاد می کند تا موجب جوان سازی، لیفتینگ و سفت شدن پوست بدون هیچ برش و آسیب به اطراف و یا انتقال گرمای ناخواسته در بافت گردد.

افرادیکه دچار افتادگی پلک یا پوست اضافه پشت پلک هستند و به آنها چهره “خسته” یا “مسن” میدهد. ولی از بیحسی تزریقی و جراحی پلک یا بلفاروپلاستی هراس دارند. برای این افراد بلفاروپلاستی بدون جراحی ( پلاسماتراپی یا بلفاروپلاستی بدون جراحی)توصیه میشود. این عمل، تکنیک کاملا جدید و بروز اروپا است که در آن از تیغ یا لیزر برای برش استفاده نمیشود در واقع برشی داده نمیشود بلکه از پلاسما برای انجام این کار استفاده میشود و همچنین نیازی به بیهوشی عمومی یا موضعی(تزریقی) نیست بلکه از کرم بیحسی برای این روش استفاده میشود. حال به پرسش و پاسخ در مورد این روش نوین میپردازیم :

 

مکانیسم انجام پلاسماتراپی چگونه است ؟


همانطور که ذکر شد در این عمل از تیغ و برش استفاده نمیشود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید( مستقیما از جامد به گاز تبدیل میشود) میشود و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.

 

معمولاً چند جلسه درمانی لازم است ؟


تعداد جلسات پلاسماتراپی کاملاً بستگی به میزان افتادگی و نوع پوست دارد. معمولا بین ۳-۱ جلسه درمانی لازم است. بسیاری از بیماران طی ۱ جلسه بهبود کامل دارند ولی در تعدادی از بیماران جلسات تکمیلی دوم یا سوم لازم است.در صورت نیاز به جلسه درمانی دوم یا سوم،فواصل جلسات یک ماه است.

 

بعد از انجام از نظر ظاهری چگونه هستیم ؟


در پلاسما جت نقاط ریز با فاصله کم برروی پوست ایجاد میشود که باعث تصعید لایه سطحی بدون آسیب به لایه بازال میشود بنابراین بعد از پلاسما جت دلمه های ریز بر روی پلک وجود دارند که طی ۳-۱۰ روز میریزند و پلک به حالت طبیعی برمیگردد.مهمتر اینکه طی انجام پلاسما جت هیچ خونریزی اتفاق نمیافتد و پلک از نظر عملکرد بعد از عمل کاملاً طبیعی عمل میکند.

 

پلاسماتراپی برای چه کسانی مفید است ؟


افرادی که از جراحی یا از بیهوشی و بیحسی هراس دارند افرادی که افتادگی کمی دارند و قصد دارند آنرا ترمیم کنند افرادی که افتادگی یکطرفه دارند و ممکن است جراحی باعث عدم تقارن شود افرادی که بیماری خونریزی دهنده دارند یا دارویی مثل وارفارین مصرف میکنند افرادی که مشغله زیادی دارند و تورم و بخیه جراحی را نمیتوانند داشته باشند افرادی که چشمان شرقی دارند و قصد دارند نمای غربی تری به آن بدهند افرادی که قبلا جراحی پلک کرده اند ولی متقارن نیست و میخواهند هر دو چشم متقارن شود پلاسما تراپی میشود

 

نکته:


*اخیرا یکسری دستگاه های جدید با ادعای تکنولوژی پلاسما به بازار ایران راه پیدا کرده اند که علاوه بر ایجاد درد زیاد حین کار، به دلیل وجود تکنولوژی آلتراساند ( مایکروویو) ضمن ایجاد خطر برای بیماران قلبی، احتمال آسیب به چشم حین کار درنواحی اطراف چشم هم وجود دارد. همچنین متاسفانه دارای اثربخشی مناسب هم نیست. تنها تکنولوژی استاندارد ودارای مجوز از وزارت بهداشت که علاوه بر بیخطر بودن وموثر بودن، درد هم ندارد پلکسر می باشد.

بازدید: 470