مرکز خدمات زیبایی لوتوس

ساعات کار : شنبه تا چهارشنبه: ۱۱ صبح الی ۸ شب

پنجشنبه: ۱۱ صبح الی ۳ بعد از ظهر

تلفن تماس : ۸۶۰۸۴۰۹۶

خانه / Uncategorized / لیفت صورت با لیزر : درمان افتادگی(شل شدن) پوست بدون جراحی

لیفت صورت با لیزر : درمان افتادگی(شل شدن) پوست بدون جراحی

 

روش‌های جوانسازی پوست در چند سال اخیر به روش‌هایی بسیار محبوب تبدیل شده‌اند چرا که یک جایگزین غیر تهاجمی برای روش‌های قبلی درمان افتادگی پوست و شل شدن پوست می‌باشند. میکرونیدلینگ نیز یکی از روش‌های درمان شلی پوست است. علت افتادگی پوست می تواند با عوامل مختلفی در ارتباط باشد اما اصلی ترین دلیل آن، بالا رفتن سن است. همزمان با بالا رفتن سن، پوست ما با علائمی مثل شل شدن، نازک شدن و کاهش انعطاف‌پذیری همراه خواهد بود. این علائم به دلیل کاهش فیبروبلاست و پروتئین کلاژن است. درنتیجه چین‌وچروک، افتادگی و ظاهر کسل‌کننده به وجود می‌آید. یکی از راه‌حل‌های جوانسازی صورت و رفع افتادگی پوست صورت، درمان با میکرونیدلینگ صورت یا القا کلاژن است. میکرونیدلینگ صورت منجر به نرم و صاف‌تر شدن، تازه شدن و جوان شدن پوست می‌شود. میکرونیدلینگ صورت با کمترین تهاجم همراه خواهد بود که باعث آغاز ترمیم طبیعی پوست بدن می‌شود. نتایج شامل افزایش تولید کلاژن و الاستین، افزایش جذب سرمها، اسید هیالورونیک و سلول‌های بنیادی هست که منجر به تحریک بهبود پوست می‌شود.

درمان افتادگی و شل شدن پوست به کمک لیزر یک عمل بدون جراحی است که در آن از یک منبع نور مادون قرمز (لیزر) به منظور جوانسازی و سفت کردن پوست به وسیله‌ی حرارت دادن آن و تحریک تولید کلاژن در زیر پوست، استفاده می‌شود. آثار جوانسازی پوست صورت بلافاصله بعد از انجام عمل کشیدن پوست صورت قابل مشاهده بوده و فرد دچار هیچ گونه از کار افتادگی نخواهد داشت. لیفت صورت به وسیله لیزر یک روش مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) می‌باشد که برای کاهش خطوط ریز، چین و چروک‌ها و افتادگی پوست به کار می‌رود. مزیت دیگر لیفت صورت به وسیله لیزر، بی خطر بودن و تاثیر گذاری بالای آن بوده و می‌تواند ظاهری شاداب و جوان به صورت بدهد.

افراد مناسب برای استفاده از این روش
اگر پوست صورت، گردن، دست ها و یا شکم شما دچار افتادگی پوست خفیف تا متوسط شده‌اند.
اگر پس از انجام یک عمل جراحی، پوست شما شل شده است.
اگر می‌خواهید در کیفیت پوست خود بهبود ایجاد کنید.
اگر نمی‌توانید (یا نمی‌خواهید) تحت یک عمل تهاجمی تر و یا جراحی به منظور کاهش افتادگی (شل شدن) پوست خود قرار بگیرید.
راه‌ها و روش‌های لیفت صورت با لیزر
بسته به کیفیت پوست شما و ناحیه‌ی مورد درمان، جراح شما ممکن است یکی از روش های سفت کردن پوست که در زیر توضیح داده شده‌اند را انتخاب کند. قبل از انجام عمل لیفت و کشیدن پوست صورت، پوست محل درمان از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک خواهد شد. برخی از روش‌ها در طول عمل نیازمند یک روکش نازک از ژل می‌باشند. بسته به دستگاه استفاده شده، ناحیه درمان و نیازهای شخصی، ممکن است از داروهای مسکن خوراکی و یا تزریق وریدی آنها استفاده شود، که یکی از روش های لیفت صورت روش جوانسازی پوست صورت با لیزر RF میباشد.

امواج رادیویی
محل رفع افتادگی پوست برای لیفت و کشیدن پوست صورت اندازه گیری و علامت‌گذاری می‌شود.

پوست شما به دلایل راحتی و ایمنی، سرد می‌شود.

یک قلم مخصوص درمان افتادگی پوست صورت در روی پوست شما قرار داده می‌شود.

فرکانس‌های رادیویی با سطح انرژی بالا به درون بافت پوست نفوذ کرده و با گرم کردن آن برای رفع افتادگی پوست تولید کلاژن را تحریک می‌کنند.

در طول هر موج، ممکن است احساس لرزش خفیف همراه با گرما و سرما داشته باشید.

لایه‌ی خارجی پوست شما سرد می‌شود.

پالس نوری شدید یا آی پی ال (IPL)
در لیفت صورت چون محل درمان در صورت شما قرار دارد، به شما عینک ایمنی داده خواهد شد. در حالی که لایه‌های درونی پوست شما به وسیله‌ی نور مادون قرمز دستگاه حرارت داده می‌شوند، یک بخش دستگاه نیز به صورت مداوم پوست شما را خنک می‌کند. با تقیل هزینه لیفت صورت ممکن است دستگاه را برای کشیدن پوست صورت از هر نقطه یک یا چند بار دیگر عبور دهند.

هایفوتراپی
در روش هایفوتراپی ناحیه مورد درمان برای لیفت و کشیدن پوست صورت اندازه گیری و علامت گذاری می‌شود.

یک ژل مخصوص فراصوت به روی پوست اعمال می‌شود.

یک وسیله‌ی دستی بر روی پوست شما قرار داده می‌شود و تصویری از بافت زیر خود را بر روی یک صفحه‌ی نمایش، نشان می‌دهد. بدین ترتیب جراح شما می‌تواند ناحیه درمان لیفت صورت برای سفت شدن پوست را بررسی کند.

دستگاه فراصوت موج‌های گرمایشی کوچکی را شلیک می‌کند که لایه‌های حمایت ساختاری عمیق پوست را بدون ایجاد مزاحمت برای سطح پوست، تحریک می‌کنند.

بهترین راه و روش
سه گزینه‌ی کلی برای رفع افتادگی پوست صورت بدون جراحی وجود دارند. پس از ارزیابی کیفیت پوست شما و ناحیه مورد درمان، پزشک متخصص بهترین و مناسب‌ترین روش لیفت پوست صورت را بسته به موقعیت خاص شما انتخاب کرده و به شما توصیه‌هایی بر اساس اهداف زیبایی تان ارائه خواهد کرد.

روش‌های درمانی برای کشیدن پوست صورت با امواج رادیویی و پالس نوری شدید (IPL) تنها لایه های عمیق پوست را حرارت می‌دهند و اپیدرم یا سطح پوست، آسیبی نخواهند دید. پاسخ ترمیمی طبیعی بدن نسبت به این آسیب، تولید کلاژن در پوست را افزایش داده که باعث جوان‌تر شدن پوست خواهد شد. این روش‌ها معمولا چند جلسه تکرار می‌شوند.

روش‌های درمانی به کمک فراصوت، انرژی امواج مافوق صوت را بر روی لایه های عمیق پوست متمرکز می‌سازند. پوست شما در بالاتر از این لایه‌ها و بافت‌های زیر آنها نیز مصون باقی می‌مانند. بدین ترتیب تولید کلاژن تحریک شده و به تدریج پوست جوان‌تر خواهد شد. همانند روش‌های درمانی کشیدن پوست صورت با امواج رادیویی و پالس نوری شدید، ممکن است چند جلسه از این نوع درمان نیز مورد نیاز باشد.
عمل لیفت صورت، تولید کلاژن در ناحیه درمان را بالا برده و باعث می‌شود که این ناحیه از نواحی اطراف که تحت درمان قرار نگرفته‌اند نیز کلاژن جذب کند. با تولید دوباره کلاژن طبیعی، پوست افراد متقاضی لیفت صورت با لیزر بلافاصله پس از انجام عمل ظاهری جوان‌تر، نرم‌تر و لطیف‌تر خواهد داشت. تا چند ماه پس از انجام عمل لیفت صورت با لیزر، نتایج بهبودی آن ادامه خواهند داشت
آیا لیفت صورت با لیزر دردناک است؟
در طول جراحی پوست صورت، پزشک از یک وسیله دستی کوچک برای فرستادن پالس‌های سریع لیزر به پوست، استفاده خواهد کرد. افراد ممکن است احساس کمی گرما در ناحیه‌ی تحت درمان نیز داشته باشند که بعضا با اندکی ناراحتی همراه است و افراد آن را مانند کشیدن یک نوار لاستیکی بر روی پوست توصیف می‌کنند. بیشتر افراد می‌گویند که این ناراحتی در طول عمل لیزر جوانسازی صورت بسیار خفیف بوده و معمولا در طی چند دقیقه پس از اتمام عمل از بین می‌رود.

زمان مشاهده نتایج
بیشتر افراد بلافاصله پس از انجام عمل لیفت صورت با لیزر، تغییراتی را در رنگ و دیگر شرایط پوست خود احساس می‌کنند.

 

با این حال، به این دلیل که این روش‌ها برای تحریک تولید کلاژن طبیعی طراحی شده‌اند، نتایج مطلوب ممکن است برای ظاهر شدن به چند ماه زمان نیاز داشته باشند. معمولا رشد کلاژن جدید در حدود ۹۰ تا ۱۸۰ روز پس از انجام عمل اولیه کشیدن پوست صورت، انجام می‌گیرد که پس از آن افراد از یک ظاهر به شدت جوان شده لذت خواهند برد.

جلسات درمانی
با وجود این که بیشتر افراد پس از انجام اولین جلسه‌ی درمان افتادگی و شل شدن پوست با لیزر، کاهش قابل توجهی را در افتادگی پوست صورت خود مشاهده می‌کنند، بیشتر متخصصین بسته به انتظارات فرد از نتایج عمل لیفت و کشیدن پوست صورت، تا ۶ جلسه‌ی درمانی را توصیه می‌کنند. این جلسات با فاصله زمانی ۳ هفته ای از یکدیگر قرار داده خواهند شد. پس از اولین جلسه، برخی از افراد تصمیم می‌گیرند که در جلسات “باز درمانی” سالیانه شرکت کنند و نواحی که بیشترین استعداد در چروک شدن دارند را درمان کنند.

عوارض و خطرات
لیفت صورت با لیزر یک راه بی‌خطر و بدون درد برای هر ناحیه‌ای از بدن می‌باشد. بر خلاف روش‌های دیگر، مانند پاکسازی پوست با لیزر که رشد پوست را به وسیله‌ی از بین بردن لایه‌های سطحی آن تحریک می‌کنند، کشیدن پوست صورت با لیزر به پوست آسیب نرسانده و آن را از بین نمی‌برد. افرادی که تحت عمل لیفت صورت با لیزر قرار می گیرند، دچار تعداد کمی عوارض جانبی نیز خواهند شد که معمولا بسیار خفیف بوده است که می‌توان گفت عبارتند از قرمزی و التهاب خفیف و موقت.

عوارض جانبی معمول در عمل لیفت صورت با لیزر ممکن است شامل قرمزی و التهاب باشند که در عرض چند روز کاهش پیدا خواهند کرد. در موارد نادر، فرد دچار کبودی و تاول می شود و برخی افراد نیز ممکن است تغییراتی را در رنگدانه های پوست محل درمان، تجربه کنند. با این حال این گونه عوارض جانبی بسیار نادر اند. یک فرد عادی داوطلب برای عمل کشیدن پوست صورت و درمان افتادگی و شل شدن پوست با لیزر می‌تواند انتظار قرمزی و تورم خفیف را در طول بهبودی از عمل لیفت صورت با لیزر داشته باشد و می‌تواند بلافاصله پس از آن به زندگی عادی خود باز گردد.

مدت زمان بهبودی
پس از انجام عمل لیفت صورت با لیزر، نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود و آثار جوان سازی پوست با لیزر در اثر افزایش تولید کلاژن نیز ظرف مدت چند ماه پس از انجام عمل پر رنگ تر می‌شوند.

بلافاصله پس از انجام عمل کشیدن پوست صورت، افراد ممکن است در ناحیه‌ی مورد درمان احساس قرمزی و گرمای خفیف داشته که معمولا در عرض چند ساعت و به طور خود به خودی از بین می‌رود. از آن جایی که پوست تحت درمان قرار گرفته، بسیار حساس است، بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند که پس از انجام عمل به مدت حداقل دو هفته، پوست محل درمان را با کرم ضد آفتاب محافظت کنید.

نتایج عمومی عمل لیفت صورت با لیزر ظرف مدت ۲ روز نمایان می شوند و بسیاری از افراد متوجه خواهند شد که می‌توانند نتایج مطلوب خود را با انجام چند عمل باز درمانی، بهبود بخشند. پس از تقریبا دو سال، یک سری جدید درمانی به منظور حفظ تولید کلاژن که با مرور زمان توسط بدن جذب شده است، مورد نیاز می‌باشد.

هزینه و قیمت
عمل لیفت صورت با لیزر به افراد کمک می‌کند که بدون استفاده از اعمال جراحی گران قیمت و بدون از بین رفتن نتایج ظرف مدت چند ماه، پوستی جوان‌تر و لطیف‌تر داشته باشند. هزینه اعمال لیفت پوست با لیزر، بسته به نیاز های هر فرد از قبیل اندازه و محل مورد درمان و همچنین نوع لیزر مورد استفاده برای کشیدن پوست صورت، می‌توانند متفاوت باشند.

 

بازدید: 147

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *